Stojanová svítidla - funkční a dekorační prvek interiéru

Volba toho správného stojanového svítidla není jednoduchá. Už jen z toho důvodu oceníte náš pestrý výběr stojacích lamp v různých designových a materiálových provedeních, jistě objevíte tu pravou. Stojací lampy patří mezi doplňkové osvětlení a hodí se například ke čtení nebo jako dekorativní prvek interiéru. Spousta z nich se dá kombinovat s podobnými svítidly v rámci jedné řady. Při výběru stojanového svítidla je třeba zohlednit hned několik aspektů, a to:

  • s jakým designovým provedením a stylem souzníte;
  • z jakého materiálu by svítidlo mělo být vyrobeno;
  • zdali chcete svítidlo osazeno integrovaným LED zdrojem či na žárovky;
  • rozměry lampy;
  • přidané funkce (jako je například stmívání);
  • samozřejmě i cenu.

Co se týče designového provedení, v naší nabídce najdete spousty stylů: od stojacích lamp v klasickému stylu přes minimalistická a nadčasová svítidla až po silně stylizované až výstřední osvětlení. Rozumné je vybírat tak, aby lampa zapadla do osvětlovaného interiéru a zbytečně nevyčnívala, naopak harmonizovala s okolím a navodila příjemnou atmosféru a pohodu.

Všechna svítidla, která nabízíme, jsou vyrobena s nadstandardní péčí z kvalitních materiálů. Nemusíte se tedy bát, že by vás zklamala nefunkčností či že by byla nevzhledná. Lampy se umisťují na podlahu. Tím, že není potřebné jejich upevnění k povrchu - podstavec je těžištěm lampy a celou lampu drží v rovnováze, můžete ji libovolně přemisťovat.

Zásadní je i volba mezi integrovaným LED zdrojem či žárovkami. Každé má své výhody i nevýhody. Přednostní zabudovaných LED zdrojů je fakt, že po dobu jejich životnosti (v průměru 20 tisíc světelných hodin, což v přepočtu vychází na 20 let) nemusíte zdroj měnit. Přináší s sebou i bonusové funkce. Oproti tomu si u žárovek můžete zvolit pro vás ideální teplotu chromatičnosti (barvu světla), případně i intenzitu světla (v rozmezí maximálního příkonu svítidla). A nemusíte se bát, že by se při nefunkčnosti zdroje stalo nefunkčním i samotné svítidlo.

V sortimentu stojacích svítidel naleznete četné zastoupení inteligentního osvětlení nabízející přidané funkce, kterých s klasickou LED žárovkou nedosáhnete. Patří mezi ně například funkce stmívání, změna teploty chromatičnosti, případně spárování s inteligentní domácností.