Udělejte radost svému Valentýnovi

Den svatého Valentýna je každoročně slavený svátek lásky a náklonnosti partnerů. Připomínáme si jej 14. února. Jako každý jiný významný svátek má spoustu tradic, jaký je ale jeho původ a historie?

Jak tomu u legend a mýtů bývá, i původ tohoto svátku má spoustu výkladů. Jedním z nich je věznění svatého Valentýna, jenž zemřel mučednickou smrtí kvůli službě křesťanům, kteří byli za Římské říše perzekuování. Podle legendy navrátil sv. Valentýn zrak slepé dceři svého věznitele. 

Postupem času se samozřejmě k této legendě hromadila další vyprávění, například že před svou popravou napsal dceři věznitele rozloučení zakončené dnes již notoricky známým “Tvůj Valentýn”.

Přestože den svatého Valentýna není oficiálním svátkem, je slaven po celém světě. V posledních letech se rozšířil i do kontinentální Evropy, primárně z komerčních důvodů. Mezi typické dárky patří květiny, pohlednice a přáníčka s motivy lásky, nazývané Valentýkami, cukrovinky a bonboniéry...

Čtrnáctý únor se rychle blíží, a proto je ten pravý čas začít vybírat dárek pro vaši milovanou polovičku. Výše zmíněnými dárky jistě neurazíte, ale pokud byste chtěli překvapit a potěšit originálním dárkem, podívejte se do naší valentýnské kategorie.

Mezi našimi tipy naleznete inteligentní osvětlení, například chytrou lampičku Philips Hue Iris, u níž můžete podle potřeby měnit teplotu chromatičnosti, RGB barvy a intenzitu osvětlení. Zároveň lampičku můžete propojit s dalším inteligentním osvětlením, a vybudovat si tak příjemnou a pohodovou atmosféru nejen na Valentýna.

Pokud chcete udělat svému Valentýnovi radost, podívejte se do naší valentýnské kategorie.